MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Innowacje i rozwój
2013-11-13

BioMaxima najwyższe standardy produktów biotechnologii w diagnostyce laboratoryjnej

BioMaxima jest polską firmą działającą w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Wszystkie produkty Spółki spełniają najwyższe standardy.

Biomaxima od 2 lat konsekwentnie prowadzi konsolidację polskich firm działających w obszarze diagnostyki laboratoryjnej. Dzięki środkom uzyskanym z Giełdy Papierów Wartościowych kupiliśmy firmy Biofarm, Polap a ostatnio Emapol - mówi Prezes Henryk Lewczuk. Firma jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych jak min. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Dirui.

W produkty zaopatruje ponad 2000 laboratoriów w Polsce. Eksportuje również na rynki Austrii, Danii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Turcji, Egiptu, Indonezjii. Wizją Spółki jest budowanie wartości firmy i przewagi konkurencyjnej poprzez najwyższą w branży efektywność gospodarczą, nowatorskie produkty, niestandardowe rozwiązania, dzięki pasji i zaangażowaniu wysokokwalifikowanych i zmotywowanych specjalistów.

Obecnie strategia firmy polega na przede wszystkim pozyskiwaniu rynków eksportowych, stąd nasza obecność na wielu prestiżowych targach zagranicznych - dodaje Piotr Rubaj. Oferta Spółki obejmuje szereg produktów od odczynników diagnostycznych do badania parametrów biochemicznych krwi i innych płynów ustrojowych wraz z analizatorami, szybkie testy diagnostyczne do wykrywania chorób infekcyjnych, markerów nowotworowych, markerów zawału serca, środków uzależniających wraz z czytnikami, systemy do analizy moczu, odczynniki hematologiczne wraz z analizatorami, analizatory jonoselektywne wraz z odczynnikami aż do analizatorów  immunologicznych markerów kardiologicznych wraz z odczynnikami, glukometrów do użytku profesjonalnego i analizatorów do badań gazometrycznych i parametrów krytycznych krwi.

W 2012 roku dzięki konsolidacji spółki Emapol rozszerzono ofertę produkcyjną o podłoża bakteriologiczne, krążki antybiotykowe oraz testy do identyfikacji mechanizmów lekooporności. Misją BioMaxima jest ścisła współpraca z laboratoriami, w oparciu o wysokiej jakości odczynniki i testy, aparaturę diagnostyczną na najwyższym światowym poziomie oraz służenie radą i pomocą. Firma otrzymała wiele  nagród i wyróżnień. Od 2010 roku jest notowana na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

R E K L A M A

Film o Twojej firmie
R E K L A M A