MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Innowacje i rozwój
2013-11-18

MOKATE nieustannie zwiększa swój potencjał produkcyjny

Firma Mokate to jeden z największych polskich producentów kawy i herbaty o wieloletniej historii i tradycji. Na początku lat 90-tych, po wprowadzeniu przez Panią Teresę Mokrysz na rynek marki Mokate Cappucino, firma przebojem zdobyła serca konsumentów.

Dziś Mokate to firma o międzynarodowym charakterze. Z 9 przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy MOKATE aż 5 ma siedziby poza granicami kraju i prowadzi działalność na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nasza nowa inwestycja - wieża rozpyłowa jest jedną z najnowocześniejszych technologii na świecie. Pozwala ona zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku, stworzyć nowe innowacyjne produkty, jak również poszerzyć naszą działalność na rynkach międzynarodowych - mówi dr Adam Mokrysz.

MOKATE eksportuje praktycznie całą gamę wytwarzanych produktów: kawy instant, mielone i ziarniste, herbaty w szerokim asortymencie, półprodukty dla przemysłu spożywczego i inne. Grupa Mokate ze swoimi produktami jest na dzień dzisiejszy obecna w blisko 80 krajach na całym świecie. Na polskim rynku firma jest wciąż liderem w kategorii cappuccino. Produkt ten zagościł na polskich stołach przed blisko dwudziestu laty i do dzisiaj słowo „cappuccino” w języku potocznym utożsamiane jest z MOKATE. Mokate, stawiając na innowacje, uważnie obserwuje zmieniające się trendy i potrzeby konsumentów. Odpowiedzią na zmieniające się wzorce konsumpcyjne jest m.in. linia specjalności kawiarnianych „Moje Inspiracje” wprowadzona na rynek w 2012 r. Te wyjątkowe produkty smakują i wyglądają jak w ulubionej kawiarni i nie wymagają użycia ekspresu. Ważnym osiągnięciem firmy Mokate jest  wypracowanie silnego, drugiego miejsca wśród producentów herbaty w kraju, gdzie takie marki jak Minutka, Loyd Tea, Grzańce, Babcia Jagoda, od lat cieszą się uznaniem polskich klientów. Od 2011 roku firma przejęła rolę autoryzowanego przedstawiciela marki Lavazza w Polsce. Zakłady produkcyjne firmy Mokate są wyposażone w najnowocześniejsze linie technologiczne, co sprawia, że firma nieustannie zwiększa swój potencjał produkcyjny. Zapraszamy do współpracy!

R E K L A M A

Mex Muscle Excellence
R E K L A M A