MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Imprezy targowe
2014-04-28

COMAU jest jednym z liderów na rynku robotów przemysłowych

Pierwszy robot przemysłowy marki COMAU powstał w 1978 roku.

Od tego czasu firma stale się rozwijała i dziś posiada już 34 lokalizacje w 14 krajach.  Obecnie COMAU jest jednym z głównych graczy na rynku robotów przemysłowych. Produkuje roboty, które znajdują swe zastosowanie w: spawaniu, zgrzewaniu, paletyzacji, pakowaniu, obsłudze maszyn i wielu innych aplikacjach.

Oferta COMAU to także gotowe cele spawalnicze, kompleksowe rozwiązania z zakresu paletyzacji oraz światowe centrum robotyzacji pras, serwis maszyn i urządzeń a także usługi utrzymania ruchu. W branży Automotive COMAU Robotics jest wiodącym dostawcą robotów dla aplikacji zgrzewania punktowego karoserii, spawania, klejenia a także tak specjalnych aplikacji jak zgrzewanie laserowe.

W Polsce firma posiada swój oddział liczący ponad 200 inżynierów i może pochwalić się największą bazą robotów w tym kraju liczącą 1700 sztuk, która znajduje się na terenie tyskiej fabryki Fiata.  Obecnie Comau Polska rozwija również swoją nową gałąź produktów dla przemysłu General Industry – zrobotyzowane rozwiązania z zakresu paletyzowania i pakowania oraz obsługi maszyn.

Firma Comau została nagrodzona wieloma nagrodami  i wyróżnieniami. W tym roku otrzymała m.in. nagrodę „Złoty medal targów Automaticon 2014”, która została przyznana za najnowszy produkt w stajni Comau, sześcioosiowego robota Racer. Oprócz tej nagrody, Racer zdobył także tytuł „Produkt Roku 2013”, przyznany przez Control Engineering Polska.

 

R E K L A M A

Film o Twojej firmie
R E K L A M A