MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Innowacje i rozwój
2013-12-06

Termorex S.A. jedna z największych w Europie firm w branży

TERMO REX SA z Jaworzna to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym czy też stoczniowym.

Firma jest również producentem maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej, dostawcą izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych jak i zagranicznych.  Termo Rex dysponuje nowoczesnym parkiem mobilnych urządzeń grzewczych oporowych i indukcyjnych oraz wykwalifikowaną kadrą specjalistów, posiada uprawnienia UDT i TUV (czyt. TIW) do wykonywania obróbki cieplnej stali energetycznych w zakresie wytwarzania nowych elementów oraz dokonywania napraw.

O możliwościach, jakości usług i skali działalności TERMO REX SA świadczy udział firmy  w realizacji najważniejszych inwestycji w kraju m.in.:  w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów, bloku na parametry nadkrytyczne 858 MW w PGE Elektrowni Bełchatów, modernizacji bloków nr 3,4,5,6,7,8 w PGE El. Bełchatów, budowie podziemnych magazynów gazu w Wierzchowicach czy też udział w budowie specjalistycznych statków i konstrukcji przemysłowych. Historia firmy zaczyna się w lutym 1997 r. kiedy to powstaje przedsiębiorstwo specjalizujące się w handlu artykułami elektroinstalacyjnymi. W sierpniu 2001 r.  zakres działalności gospodarczej zostaje poszerzony o handel izolacjami termicznymi, ceramiką techniczną i usługi obróbki cieplnej. W tym zakresie przedsiębiorstwo rozpoczyna współpracę na międzynarodową skalę, importując towary renomowanych producentów z całego świata. Cztery lata później do użytku zostaje oddana siedziba firmy.  Lata 2006-2010 to czas dynamicznego rozwoju firmy. W tym okresie rusza intensywna rozbudowa parku maszynowego o urządzenia do oporowej i indukcyjnej obróbki cieplnej, a firma rozpoczyna samodzielną realizację zleceń w zakresie kompleksowej obróbki cieplnej na kluczowych obiektach energetycznych w Polsce m.in. BOT Elektrownia Bełchatów SA, Elektrownia Łagisza Grupa Tauron SA, LMG Sowia Góra, PGE Elektrownia Turów, PGE Elektrownia Dolna Odra. Kluczowym dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa są lata 2011-2012. Termo-Rex poszerza ofertę handlową o materiały elektroinstalacyjne znanych i sprawdzonych firm polskich i europejskich.

W 2011 r. firma przekształca się w spółkę akcyjną. Dzięki emisji akcji imiennych serii B dochodzi do podwyższenia kapitału zakładowego.  Spółka inwestuje w park maszynowy i  rozpoczyna badania wytrzymałościowe materiałów podlegających obróbce w celu poprawienia jakości wykonywanych usług i wykorzystywanych komponentów. We wrześniu 2012 r. TERMO-REX SA debiutuje w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.  Dziś TERMO-REX SA to dynamicznie rozwijająca się firma, która stale poszerza swoją działalność o nowe usługi i rynki zbytu. Oprócz działalności biznesowej wspiera także lokalną społeczność. Firma jest sponsorem drużyny koszykarskiej MCKiS TERMO-REX S.A. Jaworzno. TERMO-REX SA stawia na nowoczesność w zakresie stosowanej technologii, kompetencje doświadczonej kadry i najwyższą jakość świadczonych usług. To sprawdzony partner w biznesie i lider w dziedzinie obróbki cieplnej w Polsce jak i za granicą.
 

R E K L A M A

Oknoplast Pixel doskonałość do kwadratu
R E K L A M A