MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Strefa specjalna
2013-11-19

Czołowy światowy dostawca systemów do samochodów ciężarowych

WABCO to jeden z czołowych światowych dostawców systemów bezpieczeństwa i sterowania dla samochodów ciężarowych.

Pionier w zakresie przełomowych technologii elektronicznych, mechanicznych i mechatronicznych do układów hamulcowych, układów stabilizacji i automatycznych skrzyń przekładniowych dostarczanych do wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, naczep i autobusów. Technologie opracowane przez WABCO podnoszą wydajność, bezpieczeństwo i osiągi, wydłużają okres użytkowania pojazdu, jednocześnie obniżając koszty operacyjne i dbając o ochronę środowiska.

Oferując szeroką gamę produktów i usług, międzynarodową sieć punktów dystrybucyjnych i serwisowych oraz nowoczesne centra treningowe, WABCO wspiera właścicieli flot i samochodów ciężarowych w całym okresie użytkowania pojazdów. Firma zatrudnia 9900 pracowników w 31 krajach, sprzedaż w roku 2011 wyniosła 2,8 miliarda dolarów. WABCO Polska działa jako firma produkcyjna od 1999r. W ostatnich latach wrocławski zakład stał się największym zakładem produkcyjnym WABCO na świecie.

Istotą ponad 130-letniej działalności firmy Wabco jest technologiczna doskonałość, innowacyjność i stały rozwój. Dlatego fabryka we Wrocławiu to nie tylko zakład produkcyjny, ale także ponad 200-osobowy zespół inżynierów konstruktorów w dziale rozwoju produktu, ponad 100 osób zatrudnionych w dziale zakupów strategicznych, a także kilkadzesiąt osób zatrudnionych w pozostałych funkcjach globalnych - mówi dyrektor ds. personalnych Agnieszka Iżuk.

Obecnie, WABCO Polska zatrudnia ponad 1900 pracowników, w tym niemal 160 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w Zespole Product Engineering. Silną pozycję fabryki podkreśla fakt, że część wykwalifikowanej kadry pracującej na rzecz polskiej lokalizacji odpowiada za procesy globalne takie jak: Rozwój Produktu, Zakupy Strategiczne, Jakość,Zarządzanie Projektem, IT, Finanse i kontroling.

R E K L A M A

Film o Twojej firmie
R E K L A M A