MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Imprezy targowe
2013-11-18

Historia firmy Syngenta sięga 250 lat wstecz

W dniu 13 listopada 2000 roku z połączenia działów agrochemicznych firm Novartis i AstraZeneca utworzona została firma SYNGENTA.

Choć od powstania firmy minęło zaledwie 11 lat, to jej historia sięga 250 lat wstecz.

Jako wiodący producent środków ochrony roślin i nasion roślin rolniczych i ogrodniczych po raz kolejny wzięliśmy udział w targach rolniczych AgroTech, gdzie mieliśmy możność spotkać setki, jak nie tysiące naszych klientów, rolników i porozmawiać z nimi na temat nowych produktów, rozwiązaniach i sytuacji na rynku rolnicznym u progu sezonu - mówi Marek Łuczak.

Przez cały ten okres dochodziło do licznych fuzji i przejęć różnych przedsiębiorstw. Połączenia te na przestrzeni lat miały istotny wpływ na obecny kształt firmy. W ich wyniku SYNGENTA® stała się pierwszą w skali światowej firmą zajmującą się wyłącznie branżą rolniczą. Obecnie SYNGENTA to światowy lider w branży rolnej, największy dostawca środków ochrony roślin oraz trzecia co do wielkości firma nasienna. Spółka notowana jest na giełdach w Zurichu (SYNN) i w Nowym Jorku (SYT).

Zatrudnia około 25 000 pracowników w ponad 90 krajach. Każdego dnia, poprzez badania naukowe na najwyższym światowym poziomie, globalny zasięg oraz zaangażowanie wobec wszystkich klientów, pracownicy firmy pomagają zwiększać wydajność roślin uprawnych, chronić środowisko naturalne oraz poprawiać stan zdrowia i jakość życia. 9 lutego 2011 r. została ogłoszona nowa strategia firmy.

SYNGENTA® połączyła dwie firmy w jedną organizację, opracowała swoją nową strategię i podejście do rynku w przyszłości. W rezultacie poprzez opracowanie w pełni kompleksowej oferty nasiennej i środków ochrony roślin,  ma unikalną możliwość sprostać wciąż rosnącym, złożonym wyzwaniom, przed którymi stoją rolnicy.

R E K L A M A

Mex Muscle Excellence
R E K L A M A