MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Imprezy targowe
2013-11-20

Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich

Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich działa od ponad 75 lat, aktualnie przez 16 oddziałów oraz ponad 56 kół zakładowych.

Przez cały okres swojej działalności promuje polskie odlewnictwo na targach i spotkaniach odlewników w kraju oraz poza jego granicami oraz popularyzuje wiedzę o nim na łamach na Przeglądu Odlewnictwa oraz na konferencjach i spotkaniach branżowych.
 
Prezentujemy wyroby polskiego odlewnictwa, innowacyjne wyroby, które są właściwie eksportowane na wszystkie rynki europejskie i poza europejskie. Odlewy nasze cechują nie tylko wysokie walory techniczne i użytkowe, ale również są eksportowane w konkurencyjnych cenach co daje im możliwość funkcjonowania na rynku nawet w tak ciężkim okresie, jakim jest czas spowolnienia gospodarczego – mówi Prezes Tadeusz Franaszek.

Na Targach Innowacje-Technologie- Maszyny, w dniach 4-7 czerwca br. Stowarzyszenie współorganizowało po raz kolejny wraz z Dyrekcją Targów Poznańskich, Instytutem Odlewnictwa i Wydziałem Odlewnictwa AGH, Park Tematyczny Odlewnictwo, w którym uczestniczyło kilkanaście polskich odlewni, w tym Alpha Technology, Andoria-Mot, Chemar, Ferro – Term, Gussex, Koneckie Zakłady Odlewnicze, Magnus Nord, ,Metalodlew, Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz, Odlewnia Żeliwa Drawski, Odlewnia Żeliwa Rawicz, Odlewnie Polskie, Polcast, Silum, Specodlew, Thoni Alutec i Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów prezentując innowacyjne odlewy dla wielu krajowych i zagranicznych gałęzi przemysłu, które produkują nowoczesne maszyny i urządzenia. Odlewnie te w różnym stopniu korzystają z działającego w Polsce zaplecza badawczo-naukowego, które stanowią głównie Instytut Odlewnictwa z Krakowa i Wydział Odlewnictwa AGH, które prezentowały swoje możliwości w ramach salonu Nauka dla Gospodarki.

R E K L A M A

Mex Muscle Excellence
R E K L A M A