MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Imprezy targowe
2015-04-01

COMAU jednym z głównych graczy na rynku robotów przemysłowych

Firma COMAU stale się rozwija, dziś posiada już 35 lokalizacji w 15 krajach na całym świecie.

Firma COMAU stale się rozwija, dziś posiada już 35 lokalizacji w 15 krajach na całym świecie. Obecnie COMAU jest jednym z głównych graczy na rynku robotów przemysłowych. Produkuje roboty, które znajdują swe zastosowanie w: spawaniu, zgrzewaniu, paletyzacji, pakowaniu, obsłudze maszyn i wielu innych aplikacjach. Oferta COMAU to także gotowe cele spawalnicze, kompleksowe rozwiązania procesów paletyzacji oraz światowe centrum robotyzacji pras, a również serwis maszyn, urządzeń i usługi utrzymania ruchu.

W branży Automotive, COMAU Robotics jest wiodącym dostawcą robotów dla aplikacji zgrzewania punktowego karoserii, spawania łukowego, klejenia, a także obsługi maszyn produkujących części samochodowe. W Polsce firma posiada swój oddział liczący ponad 200 inżynierów i może pochwalić się największą, zainstalowaną bazą robotów w tym kraju liczącą ponad 1700 sztuk, która znajduje się na terenie tyskiej fabryki Fiata.  

Obecnie Comau Polska rozwija również swoją nową gałąź produktów dla przemysłu General Industry  – zrobotyzowane rozwiązania z zakresu paletyzacji i pakowania oraz obsługi maszyn. Firma Comau została nagrodzona wieloma nagrodami  i wyróżnieniami. W tym roku otrzymała po raz trzeci z rzędu nagrodę „Produktu roku” czasopisma Control Engineering  która została przyznana za produkt „RACER999”. Błyskawiczny robot do aplikacji wymagających wysokiej dynamiki i precyzji na ograniczonej powierzchni roboczej, otrzymał największą ilość głosów a także bardzo pozytywne opinie jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele uczelni wyższych, redaktorzy i przedstawiciele przemysłu.

R E K L A M A

Oknoplast Pixel doskonałość do kwadratu
R E K L A M A