MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Innowacje i rozwój
2014-10-21

Polska drugim na świecie eksporterem jabłek

Grupa Sadownicza „Owoc Sandomierski” jest znaczącym w Europie Środkowo Wschodniej producentem i eksporterem wysokiej jakości owoców.

Licząca ponad 100 członków Grupa, obsługuje blisko 1000 hektarów sadów, zlokalizowanych w malowniczych rejonach Sandomierza, produkując ponad45 000 ton owoców rocznie.Pierwsze sady w regionie sandomierskim pojawiły się za sprawą ojców Cystersów w XII wieku, od tego czasu tradycja uprawy jabłek trwa nieprzerwanie.

Jabłka doskonale dojrzewają dzięki żyznym glebom aluwialnym Wisły oraz lessowym wzgórz Wyżyny Sandomierskiej. Region ten charakteryzuje się sprzyjającym drzewom i krzewom owocowym mikroklimatem z najdłuższym w Polsce sezonem wegetacyjnym.Dzięki tym zaletom Sandomierszczyzna jest dzisiaj bez wątpienia jednym z najbardziej nowoczesnych obszarów sadowniczych w  Polsce. Średnia powierzchnia sadu 8,5 ha to wielkość pozwalająca na produkcję zgodnie z najnowocześniejszą technologią oraz założeniami Integrowanej Produkcji.

Posiadany Certyfikat Global G.A.P. potwierdza najwyższą jakość produktów Grupy.Struktura produkcji grupy:Jabłka  80%, wiśnie 8%,czarną porzeczka - ponad 5%,a także śliwki, czereśnie, morele, brzoskwinie oraz gruszki Wśród jabłek dominują odmiany z grupy Jonagoldów, Szampion, Idared i Golden Delicious. Uprawiane są także Gala Must, Eliza, Mutsu, Lobo, Ligol, Rubin oraz odmiany letnie: Delikates, Paulared, Celesta i inne.Wiśnie i porzeczki sprzedawane są na mrożenie oraz do produkcji soku zagęszczonego i napojów alkoholowych.Jabłka są przechowywane w komorach  z kontrolowaną atmosferą oraz komorach ULO, a następnie sortowane przy pomocy nowoczesnej linii sortowniczej MAF RODA, dzięki czemu jest możliwe sortowanie i pakowanie z podziałem na kolor, kaliber i wagę owocu.Owoc Sandomierski jest gwarantem najzdrowszych owoców w Unii Europejskiej charakteryzujących się wysoką jakością i szerokim asortymentem odmian. Przedsiębiorstwo zapewnia konfekcjonowanie zgodnie z życzeniem Klienta – opakowania kartonowe, foliowe, drewniane, a także terminowe dostawy przez cały rok własnym wyspecjalizowanym transportem.

Posiadamy nowoczesną flotę 20 ciągników siodłowych. Wszystkie naczepy chłodnicze o ładowności do 22 ton wyposażone są w termografy gwarantujące ciągły monitoring temperatury przewożonych ładunków. Oferujemy także przewozy ładunków sypkich na wywrotkach o ładowności 25 ton.Poza produkcją sadowniczą spółka oferuje także profesjonalne przewozy towarów w Polsce i Europie.Specjalizujemy się w transporcie owoców, tym niemniej gwarantujemy także terminowe dostawy dowolnych ładunków, w tym także szybko psujących się towarów. W 2013 roku naszą ofertę poszerzyliśmy o w pełni naturalny tłoczony ze świeżych i zdrowych owoców mętny sok jabłkowy. Produkt ten dzięki swoim walorom spełnia oczekiwania konsumentów i odpowiada na wyzwania teraźniejszości gdyż nie zawiera żadnych sztucznych dodatków i konserwantów. Zapraszamy do współpracy!

 

R E K L A M A

Oknoplast Pixel doskonałość do kwadratu
R E K L A M A