MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Imprezy targowe
2014-06-17

Dressta - nowoczesne maszyny budowlane

DRESSTA to marka polskich maszyn budowlanych produkowanych od 1973 r. w Stalowej Woli.

Punktem wyjścia był zakup licencji jednego ze światowych liderów w branży maszyn budowlanych – amerykańskiej firmy International Harvester. Dzięki temu w mieście nad Sanem od podstaw powstawały nowoczesne maszyny gąsienicowe o mocy silnika od 140 do 285 KM.

Potwierdzeniem jakości,niezawodności i wysokiego zaawansowania technologicznego są m.in. zdobyte złote medale z targów w Kielcach i Poznaniu - mówi dyrektor marketingu Marek Stańkowski.

International Harvester
był pierwszym na świecie koncernem, który w 1979 r. zaprojektował spycharkę gąsienicową o mocy silnika 450 KM. Z dumą należy podkreślić fakt, że konstruowali ją wspólnie inżynierowie ze Stalowej Woli i Chicago. Z czasem zakres mocy stalowowolskich spycharek rozszerzył się od 70 do ponad 500 KM. Spycharki ze Stalowej Woli posiadają jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie konstrukcyjne w postaci dwubiegowego mechanizmu skrętu, który umożliwa wykonywanie łagodnych skrętów z zachowaniem pełnej mocy na obu gąsienicach oraz zwrotów w miejscu.

Konstrukcja maszyn zapewnia doskonale warunki uciągu w różnego rodzaju pracach i warunkach terenowych, zaś trzybiegowa skrzynia biegów w połączeniu z dwubiegowym mechanizmem skrętu daje 6 biegów do przodu i 6 biegów do tyłu.

R E K L A M A

Mex Muscle Excellence
R E K L A M A