MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Targi zagraniczne
2014-02-17

Wysoka jakość owoców Grupy Sadowniczej Owoc Sandomierski

Grupa Sadownicza „Owoc Sandomierski" Spółka z o.o. obecnie liczy 112 członków gospodarujących na powierzchni ok. 940 ha sadów położonych w gminach Obrazów, Koprzywnica, Samborzec, Dwikozy i Sandomierz.

Jabłka stanowią 85% produkcji firmy.

Uprawiamy sady jabłoniowe, których owoce wysłane są do krajów Europy Zachodniej, Afryki, krajów bałkańskich i Europy Wschodniej - mówi Prezes Leszek Bąk

Owoc Sandomierski produkuje także owoce pestkowe i owoce miękkie. Wielkość gospodarstw przedsiębiorstwa to średnio 8,5 ha, co pozwala na produkowanie owoców bardzo dobrej jakości i o dużej wydajności z jednostki uprawy. Region sandomierski charakteryzuje się bardzo żyznymi glebami a także specyficznym mikroklimatem, z najdłuższym w Polsce sezonem wegetacyjnym. Dzięki tym czynnikom sadownicy mogą produkować owoce z minimalnym stosowaniem pestycydów i nawozów. Jest także jednym z najczystszych terenów Unii Europejskiej.

Owoce pochodzące z sadów firmy charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ produkowane są za zastosowaniem jednakowej nowoczesnej technologii i zasad dobrej praktyki rolniczej. Głównym rynkiem zbytu dla jabłek deserowych produkowanych przez Grupę jest Europa Zachodnia i Północna Afryka. Owoc Sandomierski uczestniczy w wielu prestiżowych targach, tak jak ostatnio Fruit Logistica w Berlinie.

R E K L A M A

Film o Twojej firmie
R E K L A M A