MagazynGospodarczy.pl - multimedialna platforma promocyjno - informacyjna.

Produkcje emitowane m. in. w pasmach: POLSAT News, TVP Info, TVN 24 BiŚ...

Innowacje i rozwój
2013-11-21

Spotkanie partnerów firmy Dagma

DAGMA zatrudnia dziś blisko 150 osób, prowadząc działalność w trzech obszarach - dystrybucja rozwiązań bezpieczeństwa IT, szkolenia oraz najem pomieszczeń konferencyjnych, dystrybucja ceramiki budowlanej i wyposażenia łazienek.

Pomysł na firmę zrodził się pod koniec lat 80-tych. Wtedy to trzech absolwentów ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Katowicach postanowiło zaangażować swoje oszczędności w działalność biznesową, opartą na handlu zagranicznym. Początkowo szukali oni dochodowej niszy, którą mogliby z sukcesem zagospodarować na raczkującym wtedy rodzimym, wolnym rynku.

Po latach inwestowania w różne obszary biznesowe, firma wyspecjalizowała się w dystrybucji rozwiązań IT. Wkrótce potem równolegle rozwinięto odrębny pion biznesowy – handel ceramiką budowlaną oraz artykułami wyposażenia łazienek.

Podjęte przez właścicieli decyzje okazały się słuszne, dzięki czemu niewielka początkowo firma przekształciła się w pokaźne, stabilne i szanowane na lokalnym i krajowym rynku przedsiębiorstwo.

DAGMA nieustannie poszukuje nowych obszarów biznesowych, w które mogłaby z sukcesem zainwestować. W 2008 firma rozpoczęła m.in. działalność w branży szkoleniowej, tworząc kolejny pion biznesowy. W 2012 powołałano do życia spółkę córkę StorageCraft Polska sp. z o.o., zajmującą się dystrybucją rozwiązań do backupu.

źródło: www.dagma.pl

R E K L A M A

Mex Muscle Excellence
R E K L A M A